گیاه دارچین

پوست اين درخت را كنده و معمولا پودر مي كنند و در غذا يا بعنوان چاي از آن استفاده مي كنند. درخت دارچین تابعیت جنوب شرق آسیا را دارد.
ادامه مطلب ...

یاسمن زرد

گیاه همیشه سبز یاسمن زرد نام علمی: Jasminum fruticans نام انگلیسی: Shrubby Jasmine, Wild Jasmine خانواده: زیتونیان (Oleaceae) یاسمن زرد   یاسمن زرد، درختچه ای همیشه سبز و ایستاده است که زادگاه آن نواحی مدیترانه ای، قفقاز، ایران و ترکمنستان میباشد….
ادامه مطلب ...

گیاه خارشتر

خارشتر گیاهی است پایا از خانواده پروانه‌داران از زیرخانواده باقالاها و یکی از بنشن‌ها بشمار می‌رود. نام دیگر آن علف ترنجبین است.میوه این خانواده ناشکوفا است. بوته‌های آن نیمه‌درختچه‌ای و نیمه‌چوبی است که تا ارتفاع ۵۰ تا ۱۵۰ سانتی‌متر می‌رسد. ساقه‌های آن سبزرنگ با خارهای تیز نوک‌زرد است. ادرارآور و ضد سیاه‌سرفه و تب و لرز است. کاسبرگ آن بدون کرک، زنگ ‌مانند و با پنج دندانه مثلثلی کوتاه نوک تیز است.
ادامه مطلب ...

گیاه بیدمشک

گل‌های آن قبل از برگ‌ها ظاهر می‌شوند.اسانسی از این گیاه گرفته می‌شود بنام عرق بید‌مشک. هم برای معطر کردن شربت و هم دارای خواص درمانی بالا می‌باشد.
ادامه مطلب ...

گیاه مورد

مورد به صورت درختچه‌ای است که ارتفاع آن تا 5/4 متر می‌رسد. این درختچه همیشه سبز بوده و دارای برگ‌های بیضی نوک‌تیز به طول حداکثر 4 سانتی‌متر و عرض تا 1 سانتی‌متر، بدون دندانه، چرمی و به رنگ سبز تیره می‌باشد که به طور متقابل بر روی ساقه قرار می‌گیرند و معطرند.
ادامه مطلب ...

گیاه گل محمدی

گل محمدی یا گل گلاب نام نوعی گل رز است که از آن گلاب می‌گیرند. درختچه ای است خزندار.گل محمدی از دیرباز در ایران کشت می‌شده‌است. از تیرهٔ رزاسه و قسمت قابل مصرف آن گلبرگ و مادهٔ مؤثرهٔ آن تانن است. گل محمدی درختچه‌ای دارای شاخه‌های گل دهنده تیغ دار، استوانه‌ای شکل، بدون شیار و دارای برگهای مرکب شانه‌ای که دارای ۵-۳ برگچه متقابل دندانه‌دار می‌باشد.
ادامه مطلب ...

باران طلایی

درخت باران طلایی (زنگوله) نام علمی: Koelreuteria paniculata نام انگلیسی: Golden rain tree درخت باران طلائی یا درخت زنگوله جنبه های زیبایی: گل، میوه، زیبایی پاییزی کاربرد: سایبان، حواشی خیابان، تک درخت، پاسیو درختی است متراکم با تاج مدور و…
ادامه مطلب ...

ختمی الوان

درختچه گلدار ختمی الوان نام علمی: Hibiscus mutabilis نام انگلیسی: Confederate rose, Cotton rosemallow خانواده:  تیره ختمی Malvaceae ختمی الوان در چین باستان بانوان زیبا را به گل های ختمی الوان تشبیه می کرده اند و این به این دلیل…
ادامه مطلب ...

سُرنا گل

درختچه گلدار بروگمانسیا (سُرنا گل) نام علمی:  Brugmansia نام انگلیسی: Angel’s trumpets خانواده: بادنجانیان (Solanaceae) درختچه سُرنا گل نزدیک غروب رایحه گل های کشیده و سر به زیر بروگمانسیا یا سُرناگل در باغچه می پیچد و شاپرک ها را به…
ادامه مطلب ...

ابوتیلون زینتی

درختچه گلدار ابوتیلون زینتی (برگ نمدی زینتی) نام علمی: Abutilon striatum, Abutilon pictum نام انگلیسی: Redvein Abutilon, Red Vein Indian Mallow, Redvein Flowering Maple خانواده: گل ختمیان (Malvaceae) ابوتیلون زینتی این گیاه همیشه سبز، درختچه ای با گل های زنگوله…
ادامه مطلب ...